Hakkımızda

1995’li yılların başından itibaren aşılı ceviz ve badem fidan üretimine babamız Muhammed Ali KARAMAN başlamıştır. Babamızdan almış olduğumuz bu mesleği ülkemize kaliteli kapama ceviz fidanı bahçeleri kurulması için 2005 yılında MAK FİDANCILIK olarak resmileştirdik. 2005 yılından günümüze kadar sürdürdüğü istikrarlı ve kaliteli üretim ile alanında ilk sıralarda yer almaktadır. Firmamızın aşılı ceviz ve badem fidanı üretiminde birinci önceliği; fidanların her türlü hastalık ve zararlıdan uzak olması, çeşitlerinin ismine doğru olması ve standartlara uygun olmasıdır. Bu temel ilkelere bağlı olarak günümüzde 100.000 aşılı ceviz ve 100.000’in üzerinde de badem fidanını açık köklü ve tüplü olarak üretip gerek yurt içi, gerekse yurt dışına pazarlayarak ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sağlamaktayız.

Fidan talebinde bulunan üreticimizin arazi yapısı teknik elemanlarımız tarafından incelenmekte, yöre için en uygun ceviz ve badem çeşitleri belirlenmekte gerek dikim öncesi gerekse dikimi izleyen dönemlerde teknik destek verilmektedir. Ülkemizin ceviz ve badem meyvesi ithal eden konumdan bu ürünleri dış pazara satabilen konuma gelmesi konusunda yoğun çaba gösteren firmamız bu türlerdeki gelişmeleri yakından takip etmektedir.
Bu çevrede günümüzde en karlı meyvecilik yatırımı konumunda olan ceviz ve badem üretiminin en verimlisi, iç ve dış pazarların talep ettiği kaliteli ve standart çeşitleriyle yapılması çok önemlidir. Ceviz üretiminde dünyada en çok talep gören başta Chandler, Fernor ve Fernette gibi çeşitleriyle, yerli çeşitlerinden ise Bilecik, Şebin ve Yalova çeşitleridir.

Bademde ise geç çiçeklenen Ferragnes, Ferraduel, Lauranne ve Tuono çeşitleri ile ılıman bölgeler için önerdiğimiz Nonpareil, Teksas(Mission) ve Carmel çeşitleridir.
• Dikeceğiniz fidan ve çeşidini seçerken bulunduğunuz bölgeye en uygun fidanı seçmenizde yardımcı oluyoruz.
• Fidanlarımızı kendimiz ürettiğimiz için fiyatlarımızı makul tutuyoruz.
• Devlet desteklemesini almanız için gereken evrakları sizin için hazırlıyoruz.
• Fidan siparişlerinizi özenle paketleyerek kargo veya kendi araçlarımızla size çok uygun fiyatlarla ulaştırıyoruz.
• Fidanlarınızı dikerken size yardımcı oluyoruz ve ileride en iyi verimi alabilmenizi sağlıyoruz.

Müşterilerimiz bizim için değerlidir, bizimle bir kez alışveriş yapan müşterilerimizin uzun yıllar boyunca her zaman tekrar bizi tercih etmelerinin sebebi şudur:

“Kendi bahçemize layık görmediğimiz hiçbir fidanı asla müşterilerimize göndermeyiz.” Danışın yardımcı olalım, bize istediğiniz zaman telefon ile ulaşabilirsiniz…

 

NEDEN MAK FİDANCILIK

KENDİ TESİSLERİMİZDE ÜRETİM

Fidanlarımızı kendimiz ürettiğimiz için fiyatlarımızı makul tutuyoruz.

 

SATIŞ ÖNCESİ VE SONRASINDA DESTEK

Dikeceğiniz fidan ve çeşidini seçerken bulunduğunuz bölgeye en uygun fidanı seçmenizde yardımcı oluyoruz.

 

DEVLET DESTEKLEMESİ İÇİN EVRAKLAR

Devlet desteklemesi için gereken evrakları sizin için hazırlıyoruz.

 

ÖZENLE PAKETLEME VE İNDİRİMLİ KARGO

Fidan siparişlerinizi özenle paketleyerek kargo veya kendi araçlarımızla size çok uygun fiyatlarla ulaştırıyoruz.

 

İSMİNE DOĞRU SERTİFİKALI SATIŞ

Fidanlarımız Tarım Bakanlığı onaylı ismine doğru sertifikalıdır

 

%100 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Sonuç olarak kendi bahçemize layık görmediğimiz hiçbir fidanı asla müşterilerimize göndermiyoruz.